1 GALLON FEED GRADE MOLASSES

1 GALLON FEED GRADE MOLASSES

Regular price
$12.95
Sale price
$12.95
Regular price
$0.00
Sold out
Unit price
per 

Molasses has been used in feeding animals for more than 100 years. Molasses is made during the production of sugar producing crops like sugar cane and sugar beets. It is a wonderful source of energy that is extremely palatable and encourages the intake of less palatable feeds. It can be used to feed and attract most wildlife.